GAMES UX / FRONT-END DEVELOPER

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Cerinte obligatorii:

  • Cel putin 2 ani experienta in Web Development;
  • Cunostinte solide HTML5, HTTP, REST;
  • CSS3, Bootstrap/Foundation;
  • Javascript, AJAX, jQuery, jQuery UI;
  • Cunostinte AngularJS;
  • Cunostinte solide de limba engleza.

Cerinte facultative:

  • Javascript: Ember, Knockout, Node.js, BackboneJs sau ReactJs;
  • CSS Pre-Processors: Sass/Less;
  • Cunostinte Photoshop;
  • O intelegere buna a bug-urile si inconsistentelor Cross-Browser;
  • Metodologia Agile (Scrum/Kanban);
  • GIT/SVN.

Responsabilitati:

  • Crearea de interfete noi in AngularJS sau alternative bazate pe servicii REST;
  • Analizarea specificatiilor si oferirea de estimari pentru proiecte noi;
  • Mentinerea si imbunatatirea codului pentru proiectele existente.

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Fructe si pizza;
  • Masa de ping-pong si masaje
Campurile marcate cu * sunt obligatorii