Technical Writer

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Cerinte obligatorii:

  • Diploma de Licenta intr-un domeniu relevant (Litere, Domeniul IT);
  • Cunostinte de baza de HTML;
  • Cunostinte de GIT si/sau SVN;
  • Cunostinte solide de Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Abilitati excelente de Limba Engleza (scris, citit si vorbit);
  • Abilitatea de a intelege concepte sau procese tehnice si de a transmite informatia intr-o maniera clara si concisa (in special in scris);
  • Inclinatie catre invatat lucruri noi si catre dezvoltare continua.

Cerinte facultative:

  • Experienta cu WordPress constituie un avantaj considerabil;
  • Experienta cu Adobe Acrobat Pro este un avantaj.

Responsabilitati:

  • Dezvolta si mentine ghiduri de utilizare, manuale, si alte tipuri de continut pentru produsele iSoftBet (jocuri sau alte aplicatii software);
  • Culege informatii direct de la developeri sau din materiale existente si documentatie;
  • Asista developerii cu crearea si actualizarea specificatiilor API;
  • Editeaza documente folosind stilurile specifice companiei;
  • Revizuieste si corecteaza materiale scrise de catre alti membri ai echipei.

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Tehnologii de varf;
  • Fructe proaspete si zi de pizza.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii