Software Architect

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Cerinte obligatorii:

  • Cel putin 5 ani experienta intr-un rol de software developer;
  • Abilitati de analiza si de rezolvare a problemelor;
  • Experienta cu mai multe limbaje de programare si tehnologii web;
  • Cunoastinte avansate de OOP si design patterns;
  • Buna cunoastere a Relational Data Modeling;
  • Buna cunoastere a practicilor de dezvoltare;
  • Cunostinte bune de arhitectura software;
  • Experienta cu sisteme de control a versiunii, de preferinta Git.

Cerinte facultative, non-tehnice:

  • Puternice abilitati de comunicare orala si scrisa;
  • Fluenta in limba engleza;
  • Abilitati de leadership;
  • Capacitatea de a invata continuu si de adaptare la noi situatii.

Responsabilitati:

  • Identificarea arhitecturii software adecvate, bazata pe specificatii;
  • Descrierea componentelor unui sistem prin diagrame UML;
  • Mentinerea si dezvoltarea documentelor de arhitectura software bazate pe evolutia cerintelor de sistem si a tendintelor industriei si a tehnologiilor;
  • Analizarea riscurilor si raportarea problemelor intampinate in indeplinirea cerintelor de sistem;
  • Se asigura ca toate sistemele in curs de dezvoltare indeplinesc criteriile de performanta, scalabilitate, fiabilitate, etc
  • Furnizarea de informatii catre programatori;
  • Sprijinirea programatorilor prin crearea unor specificatii detaliate de proiectare software, atunci cand este cazul;
  • Participarea la procesul de revizuire a specificatiilor sistemului pentru a asigura traducerea cerintelor de sistem intr-o arhitectura software solida;
  • Asigurarea integritatii generale a arhitecturii software-ului si validarea acestuia conform specificatiilor sistemului;
  • Asigurarea unei analize detaliate a sistemelor si oferirea de solutii pentru diverse probleme;
  • Imbunatatirea in mod continuu a proceselor de dezvoltare software in toate departamentele.

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Fructe si pizza;
  • Masa de ping-pong si masaje :)
Campurile marcate cu * sunt obligatorii