Regional Technical Manager

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Misiune

iSoftBet a format o Functie a Infrastructurii Jocurilor (Games Infrastructure Function) care va fi responsabila de livrarea produselor sale catre toti operatorii de cazinou din piete reglementate.

Sumar al scopurilor cheie ale rolului

Pozitie manageriala. Isi asuma responsabilitatea tehnica a jocurilor si back-office-ului.

  • Se asigura ca livrarea produselor catre clienti are mentenanta corespunzatoare
  • Se asigura ca proiectele sunt livrate la timp
  • Controleaza calitatea produselor create
  • Dezvolta si imprementeaza o strategie pentru a creste semnificativ calitatea, productivitatea precum si viitorul produselor noastre.

Sumar al responsabilitatilor

  • Capacitatea de a seta in intregime un standard al codului pentru produsele noastre HTML5, C++ si PHP, bazate pe MySQL, MongoDB, Redis si alte tipuri de baze de date.
  • Cunostinte de sisteme modulare si scalabile
  • Cunostinte PHP de Symphony, Laravel, Lumen si Phalcon
  • Cunostinte Javascript de Angular, Phaser, Pixi, React si C2.
  • Cunostinte de Linux, Networking si Securitate
  • Capacitatea de a implementa viziunea CTO-ului grupului in toate produsele.

Furnizarea de servicii

  • Defineste si implementeaza indicatorii cheie ai performantei precum si procesele de masurare si comparatie a serviciilor si produselor furnizate.
  • Construieste un framework pentru a se asigura ca revizuirea continua si planurile de imbunatatire sunt adoptate pentru servicii contrar performantei si KPI-urilor actuale.

Managementul echipei

  • Se asigura ca echipele din Romania sunt manageriate bine in toate disciplinele iSoftBet

Nivelul de Autonomie si Autoritate

  • Capacitatea de a lucra fara supervizare regulata
  • Capacitatea de a lua decizii tehnice in vederea scopurilor functionale din sfera sa de activitate
  • Manageriaza si opereaza un bun proces de escaladare
  • Are intalniri tehnice si decizionale lunare cu CTO-ul Grupului.

Legaturile de business

  • Intalniri regulate cu clientii
  • Promoveaza o orientare catre parteneriate

Resurse Umane

  • Definirea si setarea obiectivelor
  • Evaluare
  • Directionarea cerintele de training

Abilitati

  • Abilitati de Management
  • Abilitati de Reglementare
  • Abilitati de comunicare
  • Flexibilitate – Adaptabilitate
  • Capacitatea de a lua decizii
  • Capacitatea de a lucra sub presiune
  • Abilitati analitice
  • Initiativa
  • Calitati de lider
  • Lucru in echipa

Candidatul de succes este de asteptat sa aiba experienta in cat mai multe dintre urmatoarele:

  • Cel putin 10 ani de cunostinte in PHP, C++ si Javascript
  • Cel putin 2 ani de cunostinte in HTML5, framework-uri diverse (ex: Phaser, Pixi, C2)
  • Gandire strategica
  • A manageriat echipe de 50 sau mai multi membri direct sau virtual
  • Intelege si apreciaza organizatiile Europene
  • Intelegerea Tehnologiilor
  • Leadership, coaching & managementul oamenilor: Managementul Schimbarii, managementul tranzitiei
  • Experienta internationala
  • Provenienta din industria de gambling este un mare plus.
Campurile marcate cu * sunt obligatorii