NOC Engineer

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Cerinte obligatorii:

  • Diploma de licenta in Automatica si Calculatoare sau Informatica;
  • Abilitati bune de diagnosticare a retelei;
  • Cel putin 12-18 luni experienta intr-un rol de suport tehnic;
  • Capacitatea de a se adapta cu usurinta intr-o echipa activa;
  • Abilitatea de a trata o gama larga de probleme;
  • Capacitatea de a evalua si prioritiza defecte si de a raspunde sau delega in consecinta;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Excelente abilitati de limba engleza.

Responsabilitati:

  • Asigura suport tehnic legat de problemele aparute pe echipamentele tehnice (servere, routere, switch-uri etc.);
  • Asigura suport tehnic legat de problemele aparute în comunicarea echipamentelor tehnice;
  • Asigura proiectarea, realizarea, implementarea şi modificarea sistemelor informatice;
  • Sesizeaza providerii de internet, în caz de nefuncţionalitate;
  • Rezolva problemele aparute pe echipamentele tehnice.

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Fructe si pizza;
  • Masa de ping-pong si masaje :)
Campurile marcate cu * sunt obligatorii