Junior Configurations Manager

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Planifica, executa si finalizeaza mai multe proiecte in paralel, respectand termene limita stricte si specificatiile fiecarui proiect.

Cerinte obligatorii:

  • Diploma de licenta in domeniul IT;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte, cu program de lucru flexibil si ocazional mai lung decat in mod normal;
  • Abilitati si experienta in a coordona si gestiona membrii unei echipe;
  • Capacitatea de a delega sarcini de lucru si a documenta stadiul in care se afla acestea;
  • Flexibilitate in ceea ce priveste cereri neasteptate de a modifica proiectul care pot sa apara in timpul desfasurarii acestuia;
  • Capacitate de incadrare in planificari bine definite si termene limita stricte;
  • Capacitatea de a prioritiza si executa sarcini de lucru intr-un mediu care poate provoca o stare de tensiune;
  • Capacitatea de adaptare si diplomatie in interactiuni cu toate partile implicate in proiect;
  • Capacitate de rezolvare a diferitelor probleme;
  • Abilitati de analiza, planificare si organizare, atentie la detalii, persistenta si preseverenta;
  • Capacitate de a scrie clar si concis documente, atat technice cat si non-tehnice;
  • Cunostinte avansate de limba Engleza, scris, si abilitati de comunicare;

Responsabilitati:

  • Tine in permanenta legatura cu Account Managerii;
  • Planifica si stabileste atat cronologia desfasurarii configurarilor interne cat si etapele proiectului, folosind aplicatii corespunzatoare;
  • Urmareste desfasurarea proiectelor de operatiuni B2B in fiecare etapa, dar si rezultatele obtinute;
  • Realizeaza si interimeaza legatura dintre departamentele tehnice si Managerii care concep strategia de business
  • Estimeaza resursele si participantii de care este nevoie pentru a finaliza obiectivele proiectului;
  • Dezvolta si furnizeaza rapoarte despre progresul proiectului, propuneri, documentatii pentru diferite cerinte si prezentari, ajutand la implementarea tehnica a strategiilor de business;

Responsabilitati specifice:

  • Setari de configurare pentru noi provideri, licensee, operatori
  • Setari de configurare intre provideri si licensee
  • Management de schimbari de configurare cerute de licensee sau provideri
  • Raportarea tuturor schimbarilor de configurare catre NOC/alte departamente implicate

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Fructe si pizza;
  • Masa de ping-pong si masajeĀ :)
Campurile marcate cu * sunt obligatorii