Games Developer

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Lucram cel mai mult cu:
  1. Javascript/TypeScript
  2. PIXI
  3. MVC Design pattern

Cerinte obligatorii:

  • Cel putin 2 ani de experienta in programare de jocuri
  • Cunostinte solide de JavaScript, JQuery
  • CSS3, Bootstrap/Foundation
  • Cunostinte intr-unul sau mai multe  framework-uri de jocuri (PIXI, Phaser, ImpactJS, ThreeJS, etc)
  • Tehnici de Memory Optimisation si Size Optimisation
  • Experienta cu game atlases, sound spritesheets, layouts
  • Experienta cu GIT/SVN
  • Cunostinte de design patterns (MVC este obligatoriu)
  • Limba Engleza

Cerinte facultative:

  • Cunostinte de AngularJS
  • Cunostinte de NodeJS
  • CSS Pre-Processors: Sass/Less
  • Unit testing
  • Metodologia Agile

Responsabilitati:

  • Creaza jocuri bazate pe grafica primita si specificatii
  • Ofera estimari
  • Ofera mentenanta si imbunatatiri framework-ului actual
  • Extinde framework-ul cu functionalitati noi
  • Colaboreaza cu Product Managerul pentru a furniza jocuri de calitate
  • Colaboreaza cu echipa de QA pentru a furniza jocuri functionale, fara bug-uri

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Fructe si pizza;
  • Masa de ping-pong si masaje
Campurile marcate cu * sunt obligatorii