Games Development Team Leader

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Recrutam candidati in Bucuresti

Lucram cel mai mult cu:

  1. Javascript/TypeScript
  2. PIXI
  3. MVC Design pattern

Cerinte obligatorii:

  • Gandire algoritmica
  • OOP
  • Limbaj de programare: JavaScript/Typescript
  • Design patterns : MVC, Factory, Decorators
  • Experienta cu GIT/SVN
  • Abilitati si experienta in a coordona si gestiona membrii unei echipe
  • Capacitate de a delega sarcini de lucru si de a documenta stadiul in care se afla acestea
  • Flexibilitate in ceea ce priveste cereri neasteptate de a modifica proiectul, care pot sa apara in timpul desfasurarii acestuia
  • Capacitate de incadrare in planificari bine definite si termene limita stricte
  • Abilitatea de a urmari si lucra cu procese tehnice care se desfasoara in cadrul diferitelor departamente
  • Capacitate de rezolvare a diferitelor probleme
  • Capacitate de a invata, intelege si aplica tehnologii noi
  • Cunostinte avansate de limba Engleza, scris, si abilitati de comunicare

Cerinte facultative:

Responsabilitati:

  • Creeaza jocuri bazate pe grafica primita si specificatii
  • Ofera estimari
  • Asigura mentenanta si imbunatatiri framework-ului actual
  • Extinde framework-ul cu functionalitati noi
  • Colaboreaza cu Product Managerul pentru a furniza jocuri de calitate
  • Colaboreaza cu echipa de QA pentru a furniza jocuri functionale, fara bug-uri
  • Urmareste desfasurarea proiectului in fiecare etapa, dar si rezultatele obtinute
  • Tine in permanenta legatura cu beneficiarii proiectului

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
Campurile marcate cu * sunt obligatorii