Designer

Esti in cautarea unui job? Alatura-te echipei iSoftBet!

Cerinte obligatorii:

  • Pasiune pentru arta si gaming;
  • Portofoliu relevant si consistent;
  • Stil artistic flexibil, capacitatea de a crea intr-un gen / stil predefinit;
  • Independenta si versatilitate ( design de personaje, elemente de joc, environment)
  • Abilitati extraordinare de design si compozitie;
  • Abilitati practice si expertiza in Suita Adobe (Photoshop obligatoriu);
  • Persoana organizata, care are abilitatea de a tine pasul cu obiective ambitioase si de a fi creativa in termene limita prestabilite;
  • Abilitatea de a invata repede si de a te adapta in medii dinamice;
  • Cunostinte avansate de Limba Engleza, scris si vorbit;

Cerinte facultative:

  • Cunoasterea tehnicilor din arta clasica
  • Abilitati de animare 2D
  • Modelare 3D, experienta in sculptura si texturare atat in modele cu numar redus de poligoane cat si in modele complexe

Responsabilitati:

  • Creeaza ilustratii, personaje, elemente de joc si environment in colaborare cu  restul echipei de design, conform specificatiilor date de Game Producer si Art Director;
  • Concepe toate elementele dintr-un joc;
  • Se asigura ca toate elementele grafice au un aspect grafic uniform, in concordanta cu stilul prestabilit pentru jocul respectiv;
  • Colaboreaza cu echipa pentru a realiza cerintele de mai sus;

Ce avem de oferit:

  • Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
  • Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
  • Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
  • Fructe si pizza;
  • Masa de ping-pong si masaje
Campurile marcate cu * sunt obligatorii